thinkbook-s / smartportal.pl

Na początku media do zagranicznych mediów branżowych przedostały się pierwsze przecieki o nowym produkcie firmy Lenovo. Chodzi o laptopa, który otrzyma nazwę ThinkBook S. Kiedy będzie można kupić go w Polsce?

W zasadzie nie chodzi o jeden nowy model laptopa, ale o całą serię, oznaczoną nazwą ThinkBook. Z kolei komputer przenośny Lenovo ThinkBook S będzie jednym z jej reprezentantów.

Media branżowe zwróciły uwagę, że sama nazwa stanowi bezpośrednie nawiązanie do innych modeli laptopów: ThinkPada oraz ZenBooka. Czy chińska firma szykuje rewolucyjny model laptopa, który połączy w sobie zalety tych dwóch wymienionych hitów sprzedażowych?

Na razie wiadomo jednak nie wiele. Zagraniczne portale podają, że nowa linia komputerów mobilnych ThinkBook może zastąpić serię IdeaPad. Co więcej, pierwsze modele laptopów z serii ThinkBook na rynek mają trafić jeszcze w maju. Nie wiadomo też na pewno, ile będą kosztowały nowe laptopy i jak będzie wyglądała ich specyfikacja techniczna. Eksperci przewidują, że ceny mogą zaczynać się od kwoty tysiąca euro. To z kolei oznacza, że ThinkBook będzie ultrabookiem, czyli laptopem klasy premium – dla najbardziej wymagających użytkowników.

Wiadomo za to, że model Lenovo ThinkBook S będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 13,3 oraz 14 cali FullHD. Laptop ma otrzymać podświetlaną klawiaturę z czytnikiem linii papilarnych, a także kamerę internetową o rozdzielczości 720 p z fabryczna zaślepką, dzięki której będzie można zasłonić obiektyw kamery.

Zagraniczne portale piszą, że ThinkBook S będzie miał solidną baterię, dzięki której możliwa będzie praca przez 11 godzin na jednym cyklu ładowania. Co do zestawu portów, to ma on wyglądać następująco: 3 porty USB 3.1., jeden port USB typu C, wejście dla mikrofonu i słuchawek oraz złącze HDMI.

Najprawomocniej laptop ThinkBook S zostanie wyposażony w procesor Intel Core i7 (1,8 Ghz w trybie normalnym, 4,6GHz w trybie turbo). Co do pamięci RAM, nie ma jeszcze pewnych danych, ale wiadomo, że nie będzie ona większa niż 16 GB. Jeżeli chodzi o pamięć dyskową, to użytkownicy będą mieli do dyspozycji 512-gigabajtowy dysk SSD.

Firma Lenowo jednak jeszcze nie odniosła się oficjalnie do tych przecieków. Szkoda, ponieważ ultrabook z solidną specyfikacją, dostępny od kwoty ok. tysiąca euro, może spotkać się ze sporym zainteresowaniem w Polsce.

Źródło: techradar.com, notebookcheck.net.