Dell / smartportal.pl

W ubiegłym tygodniu komputerowa firma Dell ogłosiła, że wprowadza na rynek nowe wersji biznesowych laptopów popularnej serii Latitude. Dell wyraźnie nawiązuje to ultrabooków XPS: stawia na cienkie ramki, metalową obudowę oraz mobilność, przy zachowaniu wysokiego standardu pod względem wydajności.

Na wstępie warto przypomnieć, że w tym roku Dell już wypuścił na rynek nowy model notebooka z serii Latitude. Chodzi o komputer 2 w 1, oznaczony numerem 7400, za którego obecnie trzeba zapłacić ponad 8 tys. zł.

Teraz Dell prezentuje światu nowe wersji modeli z serii 7000, 5000 oraz 3000. Amerykańska firma stawia przede wszystkim na wydajność, wytrzymałą baterię oraz mobilność. Z zapowiedzi Della wynika, że wszystkie odświeżone modele będą wyposażone w procesory Intel Core i8. Media branżowe z optymizmem przyjęły też zapowiedź Della o bateriach, które wytrzymywać będą 26 godzin pracy. Notebooki otrzymają też technologię szybkiego ładowania ExpressCharge, dzięki której będzie można naładować laptopa do 80 proc. baterii w godzinę. Poza tym odświeżone wersje laptopów serii Dell Latitude mają zostać wyposażone w technologię superszybkiego ładowania ExpressCharge Boost. Dzięki niej będzie można naładować baterię do 35 proc. w ciągu 20 minut.

Szczegółowe specyfikacje techniczne nowych wersji laptopów Dell znajdują się w artykule serwisu pcworld.pl.