Huawei Mate 30 Pro / smartportal.pl

Z zapowiedzi chińskiego producenta wynika, że premiera nowej linii falogowych smartfonów – właśnie Huawei Mate 30 – odbędzie się jesienią. Na razie koncern pilnie strzeże informacji na temat nowych urządzeń, ale dzisiaj w chińskiej infosferze pojawiły się pierwsze przecieki na temat najmocniejszej wersji, czyli  Huawei Mate 30 Pro.

Poprzednie modele, które chiński producent wprowadził na rynek, okazały się prawdziwymi hitami sprzedażowymi. Chodzi oczywiście o smartfony Huawei P30 oraz Huawei P30 Pro. To właśnie dzięki nim technologiczny czempion z Shenzen wdarł się do pierwsze ligi producentów flagowców. Smartfony te po raz pierwszy zaprezentowano 26 marca w Paryżu. Była to oficjalna premiera smartfonów z serii P30. Tego samego dnia na wszystkich rynkach ruszyła przedsprzedaż, a w na półkach polskich sklepów smartfon pojawił się 7 kwietnia. Nowe telefonu okazały się megahitem sprzedażowym. Pierwsza partia wyprodukowana na rynek chiński została zamówiona w przedsprzedaży w ciągu…10 sekund. Huawei nie podał, ile sztuk urządzeń sprzedano w tym rzucie, ale w mediach pojawiły się doniesienia, że może chodzić o ilość rzędu 30-50 tys. sztuk smartfonów.

Co nowego w Huawei Mate 30 Pro?

Z internetowych przecieków wiadomo więc, że nowy smartfon będzie miał wyświetlacz o przekątnej 6,71 cala wykonany w technologii OLED. Produkcją wyświetlaczy zajmie się firma BOE. W ekran zostanie wbudowany czytnik linii papilarnych i – co ciekawe – na przodzie urządzenia nie uraczymy już notcha. Aparat do robienia zdjęć typu selfie ma się znaleźć w małej dziurce na przednim wyświetlaczu.

Huawei Mate 30 Pro będzie obsługiwał sieć 5G. Moc obliczeniową smartfonowi zapewni nowy chipset Kirina 985, który ma zapewnić nawet 20-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią wersją.

Tradycyjnie już Huawei ma postawić na jakość aparatów. Nowy model będzie wykorzystywał cztery obiektywy.

Z przecieków możemy się także dowiedzieć, że Huawei Mate 30 Pro otrzyma solidną baterię 4200 mAh, którą będzie można szybko ładować dzięki technologii obsługującej moc 55W.

Wciąż jednak nie wiadomo kiedy nowy smartfon trafi do sprzedaży ani ile będzie trzeba za niego zapłacić. Przypomnijmy tylko, że za smartfony z serii P30 w pierwszym okresie sprzedaży polscy konsumenci płacili 3 299 zł (Huawei P30) oraz 4 299 zł (Huawei P30 Pro).

Redakcja/gizmochina.com